Atrakcje w okolicy

W okolicy hotelu znaleźć można wiele atrakcji turystycznych, które pozwolą na to, by Państwa pobyt w Uniejowie stał się jeszcze bardziej interesujący. Dostępne atrakcje zadowolą zarówno dorosłych, jak i dzieci.

ZAMEK ARCYBISKUPÓW GNIEŹNIEŃSKICH

Zamek ufundowany w pierwszej połowie XIV wieku przez arcybiskupa gnieźnieńskiego Jarosława Bogorię ze Skotnik, mieszczący się w Uniejowie, stanowi jedną z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych atrakcji turystycznych w okolicy. Zamek, jako jeden z nielicznych w Europie jest ogrzewany wodą geotermalną.

ZAGRODA MŁYNARSKA

W okolicy znajduje się również Zagroda Młynarska – zespół muzealno-noclegowy pełen zabytkowych obiektów, takich jak wiatraki – koźlaki, dwór, chałupa ze Skotnik, budynek inwentarski czy kopia stodoły z Besiekier, w której znajduje się ekspozycja powozów konnych i dawnych narzędzi.

Dom pracy twórczej

Dom Pracy Twórczej w Uniejowie skupia okolicznych artystów, miłośników sztuki i osób, które kochają inspirować się twórczością różnego rodzaju. Miejsce to powstało w wyniku współpracy z Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W Domu Pracy Twórczej można zobaczyć między innymi wystawy prac młodych artystów i debiutujących twórców.

ZOO SAFARI BORYSEW

W okolicy znaleźć można również Zoo Safari Borysew, założony w 2008 roku. Ogród zoologiczny posiada wiele okazów egzotycznych zwierząt, między innymi takich jak tygrysy bengalskie, białe wilki polarne, pumy, lwy afrykańskie, żyrafy siatkowane czy bawoły indyjskie.