Zadzwoń i zarezerwuj telefonicznie lub mailowo

Zarezerwuj bezpośrednio na naszej stronie i oszczędź 5 %

Kod rabatowy: Apart2021

Atrakcje w okolicy

W okolicy hotelu znaleźć można wiele atrakcji turystycznych, które pozwolą na to, by Państwa pobyt w Uniejowie stał się jeszcze bardziej interesujący. Dostępne atrakcje zadowolą zarówno dorosłych, jak i dzieci.

ZAMEK ARCYBISKUPÓW GNIEŹNIEŃSKICH

Zamek ufundowany w pierwszej połowie XIV wieku przez arcybiskupa gnieźnieńskiego Jarosława Bogorię ze Skotnik, mieszczący się w Uniejowie, stanowi jedną z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych atrakcji turystycznych w okolicy. Zamek, jako jeden z nielicznych w Europie jest ogrzewany wodą geotermalną.

ZAGRODA MŁYNARSKA

W okolicy znajduje się również Zagroda Młynarska – zespół muzealno-noclegowy pełen zabytkowych obiektów, takich jak wiatraki – koźlaki, dwór, chałupa ze Skotnik, budynek inwentarski czy kopia stodoły z Besiekier, w której znajduje się ekspozycja powozów konnych i dawnych narzędzi.

Spływy kajakowe po Warcie

Spływy kajakowe po rzece Warcie realizowane są na trasie Jeziorsko – Księże Młyny – Uniejów oraz Uniejów – Dobrów – Koło. Do dyspozycji 46 nowych dwuosobowych kajaków, jak również kajaki jednoosobowe i trzyosobowe!

ZOO SAFARI BORYSEW

W okolicy znaleźć można również Zoo Safari Borysew, założony w 2008 roku. Ogród zoologiczny posiada wiele okazów egzotycznych zwierząt, między innymi takich jak tygrysy bengalskie, białe wilki polarne, pumy, lwy afrykańskie, żyrafy siatkowane czy bawoły indyjskie.

Paintball

Gra odbywa się na naszym poligonie nieopodal Uniejowa. Teren jest zabezpieczony 6 metrową atestowaną siatką, co daje możliwość bezpiecznego obserwowania gry przez publiczność.

Termalny Park Linowy

Park linowy znajduje się na terenie zabytkowego parku niedaleko XIV-wiecznego zamku nad rzeką Wartą. Posiada pięć tras o zróżnicowanym poziomie trudności.

Atrakcje w okolicy

Atrakcje turystyczne województwa łódzkiego

Województwo łódzkie obfituje w atrakcje turystyczne. Ich oferta jest tak zróżnicowana, że z łatwością znajdzie w niej coś dla siebie każdy niezależnie od wieku i zainteresowań. Już w samym sąsiedztwie hotelu Aparthotel Termy Uniejów czekają na Państwa atrakcje, takie jak:

 • Termy Uniejów,
 • Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich, który jako jeden z nielicznych w Europie jest ogrzewany wodą geotermalną,
 • Zespół muzealno-noclegowy Zagroda Młynarska,
 • Spływy kajakowe po Warcie,
 • Zoo Safari Borysew (interesująca atrakcja dla najmłodszych),
 • Paintball poligon pod Uniejowem,
 • Termalny Park Linowy.

Dodatkowo hotel rodzinny Aparthotel Termy Uniejów oferuje szereg atrakcji dla dzieci.

Atrakcje dla dzieci w Aparthotel Termy Uniejów

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych najmłodszych Gości Aparthotel Termy Uniejów wzbogacił swoją infrastrukturę o atrakcje dla dzieci. W hotelu najmłodsi znajdą zarówno szereg atrakcji outdoorowych, jak i specjalnie zaprojektowaną i przygotowaną do zabawy Bawilandię. Dodatkowo w SPA Uniejów specjalnie z myślą o najmłodszych zorganizowaliśmy specjalną strefę basenową, w której dzieci mogą się bawić i chlapać bez ograniczeń.

Nasze outdoorowe atrakcje dla dzieci to przede wszystkim:

 • Zewnętrzna Strefa Gier Kreatywnych – przestrzeń, w której najmłodsi mogą rozwijać wyobraźnię, jednocześnie podnosząc swoje kompetencje społeczne,
 • Mini Park Linowy – tor przeszkód o długości 82m, który zaprojektowaliśmy i przygotowaliśmy z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 13 roku życia,
 • Zewnętrzny plac zabaw sprzyjający zabawie na świeżym powietrzu.

Termy Uniejów

Główną atrakcją w okolicy hotelu Aparthotel są oczywiście Termy Uniejów. Woda geotermalna w Uniejowie pochodzi z odwiertów wykonywanych na głębokości ponad 2000 metrów. Jest to woda o niskiej zawartości minerałów, dzięki czemu zawdzięcza swoje właściwości lecznicze i relaksujące.

Goście  Aparthotel Termy Uniejów mogą korzystać ze:

 • strefy saun,
 • basenów zewnętrznych,
 • basenów wewnętrznych,
 • strefy masażu i relaksu.

W obrębie kompleksu znajdziemy również liczne atrakcje dla dzieci, które mogą korzystać z basenów na wolnym powietrzu oraz strefy basenów wewnętrznych. W strefie basenów zewnętrznych na dzieci czeka wodny plac zabaw ze zjeżdżalniami i innymi atrakcjami, a także suchy plac zabaw zlokalizowany na brzegu brodzika. Dodatkowym urozmaiceniem wycieczki do Term Uniejów są zjeżdżalnie, które zapewniają moc atrakcji nie tylko dzieciom.

Do skorzystania z oferty hotelu Aparthotel Termy Uniejów zapraszamy miłośników aktywnego wypoczynku oraz fanów relaksu. W Uniejowie i najbliższej okolicy każdy bez trudu znajdzie atrakcję dla siebie.