Zadzwoń i zarezerwuj telefonicznie lub mailowo

Zarezerwuj bezpośrednio na naszej stronie i oszczędź 5%

Kod rabatowy: Apart2024

Atrakcje w okolicy

W okolicy hotelu znaleźć można wiele atrakcji turystycznych, które pozwolą na to, by Państwa pobyt w Uniejowie stał się jeszcze bardziej interesujący. Dostępne atrakcje zadowolą zarówno dorosłych, jak i dzieci.

ZAMEK ARCYBISKUPÓW GNIEŹNIEŃSKICH

Zamek ufundowany w pierwszej połowie XIV wieku przez arcybiskupa gnieźnieńskiego Jarosława Bogorię ze Skotnik, mieszczący się w Uniejowie, stanowi jedną z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych atrakcji turystycznych w okolicy. Zamek, jako jeden z nielicznych w Europie jest ogrzewany wodą geotermalną.

ZAGRODA MŁYNARSKA

W okolicy znajduje się również Zagroda Młynarska – zespół muzealno-noclegowy pełen zabytkowych obiektów, takich jak wiatraki – koźlaki, dwór, chałupa ze Skotnik, budynek inwentarski czy kopia stodoły z Besiekier, w której znajduje się ekspozycja powozów konnych i dawnych narzędzi.

Spływy kajakowe po Warcie

Spływy kajakowe po rzece Warcie realizowane są na trasie Jeziorsko – Księże Młyny – Uniejów oraz Uniejów – Dobrów – Koło. Do dyspozycji 46 nowych dwuosobowych kajaków, jak również kajaki jednoosobowe i trzyosobowe!

Paintball

Gra odbywa się na naszym poligonie nieopodal Uniejowa. Teren jest zabezpieczony 6 metrową atestowaną siatką, co daje możliwość bezpiecznego obserwowania gry przez publiczność.

Termalny Park Linowy

Park linowy znajduje się na terenie zabytkowego parku niedaleko XIV-wiecznego zamku nad rzeką Wartą. Posiada pięć tras o zróżnicowanym poziomie trudności.

Komora Normobaryczna

Komora normobaryczna to nowoczesna, zaawansowana technologicznie kapsuła, służąca do tlenoterapii
Ciśnienie atmosferyczne panujące w komorze wynosi do 1500 hPa, stężenie tlenu do 40%, dwutlenku węgla do 2% a wodoru do 0,5%

Synergia działania wysokiego ciśnienia i podwyższonego stężenia gazów czyni z komory normobarycznej unikalne i niezwykle skuteczne urządzenie dotleniające, terapeutyczne, rewitalizujące i odmładzające.

Orientarium Zoo Łódź

Orientarium w łódzkim ZOO to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo-Wschodniej. Miejsce to jest domem dla ponad 35 gatunków zwierząt lądowych oraz 180 gatunków ryb. Znajduje się tutaj najdłuższy w Polsce podwodny tunel z którego podziwiać można rekiny oraz płaszczki. Budynek, wybiegi i woliery łódzkiego Orientarium to powierzchnia prawie 10 boisk piłkarskich.

Park Rozrywki Mandoria

To właśnie tutaj renesansowa Europa łączy się z nowoczesnością i zamienia w największy w Europie park rozrywki pod dachem. Czekają na Was karuzele, przejażdżki familijnymi roller-coasterami, gigantyczna zjeżdżalnia, szalupy, strzelnica i wiele innych atrakcji. Mandoria oferuje ponad 20 atrakcji dla całej rodziny.

Termy Uniejów

Gdzie bije termalne serce Polski? W Uniejowie! To pierwsze miasto w Polsce ze statusem Uzdrowiska Termalnego. Właśnie tutaj znajduje się nowoczesny i przestronny Kompleks Termalny – Termy Uniejów. Na odwiedzających czeka aż 2700m2 lustra wody, trzy baseny solankowe, strefa saun i wiele atrakcji dla najmłodszych.

Te trzy atrakcje można połączyć w jeden bilet 20% taniej: www.tombilet.pl

Atrakcje w okolicy

Atrakcje turystyczne województwa łódzkiego

Województwo łódzkie obfituje w atrakcje turystyczne. Ich oferta jest tak zróżnicowana, że z łatwością znajdzie w niej coś dla siebie każdy niezależnie od wieku i zainteresowań. Już w samym sąsiedztwie hotelu Aparthotel Termy Uniejów czekają na Państwa atrakcje, takie jak:

 • Termy Uniejów,
 • Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich, który jako jeden z nielicznych w Europie jest ogrzewany wodą geotermalną,
 • Zespół muzealno-noclegowy Zagroda Młynarska,
 • Spływy kajakowe po Warcie,
 • Paintball poligon pod Uniejowem,
 • Termalny Park Linowy.

Dodatkowo hotel rodzinny Aparthotel Termy Uniejów oferuje szereg atrakcji dla dzieci.

Atrakcje dla dzieci w Aparthotel Termy Uniejów

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych najmłodszych Gości Aparthotel Termy Uniejów wzbogacił swoją infrastrukturę o atrakcje dla dzieci. W hotelu najmłodsi znajdą zarówno szereg atrakcji outdoorowych, jak i specjalnie zaprojektowaną i przygotowaną do zabawy Bawilandię. Dodatkowo w SPA Uniejów specjalnie z myślą o najmłodszych zorganizowaliśmy specjalną strefę basenową, w której dzieci mogą się bawić i chlapać bez ograniczeń.

Nasze outdoorowe atrakcje dla dzieci to przede wszystkim:

 • Zewnętrzna Strefa Gier Kreatywnych – przestrzeń, w której najmłodsi mogą rozwijać wyobraźnię, jednocześnie podnosząc swoje kompetencje społeczne,
 • Mini Park Linowy – tor przeszkód o długości 82m, który zaprojektowaliśmy i przygotowaliśmy z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 13 roku życia,
 • Zewnętrzny plac zabaw sprzyjający zabawie na świeżym powietrzu.

Termy Uniejów

Główną atrakcją w okolicy hotelu Aparthotel są oczywiście Termy Uniejów. Woda geotermalna w Uniejowie pochodzi z odwiertów wykonywanych na głębokości ponad 2000 metrów. Jest to woda o niskiej zawartości minerałów, dzięki czemu zawdzięcza swoje właściwości lecznicze i relaksujące.

Goście  Aparthotel Termy Uniejów mogą korzystać ze:

 • strefy saun,
 • basenów zewnętrznych,
 • basenów wewnętrznych,
 • strefy masażu i relaksu.

W obrębie kompleksu znajdziemy również liczne atrakcje dla dzieci, które mogą korzystać z basenów na wolnym powietrzu oraz strefy basenów wewnętrznych. W strefie basenów zewnętrznych na dzieci czeka wodny plac zabaw ze zjeżdżalniami i innymi atrakcjami, a także suchy plac zabaw zlokalizowany na brzegu brodzika. Dodatkowym urozmaiceniem wycieczki do Term Uniejów są zjeżdżalnie, które zapewniają moc atrakcji nie tylko dzieciom.

Do skorzystania z oferty hotelu Aparthotel Termy Uniejów zapraszamy miłośników aktywnego wypoczynku oraz fanów relaksu. W Uniejowie i najbliższej okolicy każdy bez trudu znajdzie atrakcję dla siebie.

Newsletter

Jesteśmy w centrum Polski

Dane adresowe

ul. Termalna 1
99-210 Uniejów