Czym się kierować przy wyborze sali na komunię dziecka?

Wynajem sali na komunię – na co zwrócić uwagę w trakcie porównywania różnorodnych ofert? O jakie, dodatkowe usługi warto zapytać w trakcie składania zamówienia?

Organizacja przyjęć komunijnych – od czego zacząć?

Za kilka miesięcy dzień Pierwszej Komunii naszego dziecka. Mamy już wstępne plany odnośnie menu, orientacyjną liczbę Gości i – co oczywiste – duże oczekiwania wobec jednego z najbardziej uroczystych dni w życiu dziecka. Na tym etapie wielu rodziców boryka się z problemami organizacyjnymi – począwszy od planowania budżetu po konieczność zapewnienia noclegu dla części Gości.

Korzystnym rozwiązaniem, oszczędzającym ogromną ilość czasu (a często także kosztów) może być skorzystanie z pomocy fachowego doradcy ds. organizacji przyjęć rodzinnych. Hotele wyspecjalizowane w wynajmie sal bankietowych posiadają fachowców, doświadczonych w sprawnym planowaniu tego typu uroczystości. W trakcie składania zamówienia należy możliwie szczegółowo przedstawić nasze oczekiwania i zapytać o dostępne promocje.

Jak wybrać salę na komunię?

Marzeniem każdego rodzica jest zaplanowanie niezapomnianej uroczystości komunijnej. Chcemy, aby nasi Goście poczuli się komfortowo a dzieci miały dostęp do smacznych posiłków i niebanalnych atrakcji, dostosowanych do ich wieku oraz zainteresowań. Miejsce organizacji komunijnego przyjęcia powinniśmy wybierać biorąc pod uwagę:

  • ilość zaproszonych Gości,
  • projekt i wystrój sali – oświetlenie, klimatyzacja, przestronność, możliwość elastycznego dopasowania układu stołów,
  • elastyczność menu – będziemy potrzebować zdrowych, estetycznie przygotowanych potraw dla dzieci i dorosłych,
  • możliwość efektowanego udekorowania sali – kwiaty, oświetlenie, tekstylia, elegancka zastawa stołowa,
  • dostęp do zaplecza rekreacyjnego dla dzieci – zewnętrzny plac zabaw lub bawialnie,
  • atrakcyjne otoczenie – możliwość zrealizowania ciekawej sesji fotograficznej lub wyjścia na spacer razem z Gośćmi.

 

W trakcie składania zamówienia sprawdzamy, czy mamy możliwość otrzymania korzystnej oferty noclegowej. Dowiedzmy się też, czy w obiekcie znajduje się wydzielony pokój dla matek z dziećmi, dający możliwość m.in. komfortowego przewijania lub karmienia niemowlęcia.

Komunijne menu dla całej rodziny

W przypadku przyjęć komunijnych jednym z najważniejszych elementów, który należy ustalić na etapie zamówienia, jest menu. Sprawdźmy, czy wraz z wynajmem sali komunijnej otrzymamy dostęp do profesjonalnego zaplecza restauracyjnego. Zapytajmy o to, w czym specjalizuje się wybrana przez nas restauracja. Czy catering uwzględni specjalne potrzeby żywieniowe Gości – tu m.in. zdrowe posiłki dla dzieci, dania wegetariańskie, bezglutenowe? Równie istotną będzie różnorodna oferta słodkich przysmaków, deserów i lodów. Nie zapominamy też o kluczowym elemencie programu, czyli fantazyjnie udekorowanym torcie komunijnym.

Przyjęcie komunijne a atrakcje dla najmłodszych

Wynajem sali na komunię wiąże się z koniecznością zadbania o dodatkowe atrakcje dla najmłodszych uczestników przyjęcia. Jeśli nie chcemy, aby dzieci się nudziły, musimy im zapewnić dostęp do bawialni lub placu zabaw. Sprawdzonym rozwiązaniem jest też zamówienie zabaw integracyjnych i animacji (np. pokazy baniek mydlanych, teatrzyk dla najmłodszych), realizowanych przez firmy eventowe. Sprawdźmy, czy zamówiona przez nas oferta uwzględnia tego typu atrakcje.

Oferta kompleksowa – czyli np. wynajem sali komunijnej, połączony z noclegiem dla Gości – odciąży nas z części obowiązków i pozwoli zaoszczędzić bezcenny czas.

Newsletter

Jesteśmy w centrum Polski

Dane adresowe

ul. Termalna 1
99-210 Uniejów