O czym pamiętać wybierając salę na bankiet lub przyjęcie?

Jak wybrać idealną salę bankietową na przyjęcie firmowe lub uroczystość rodzinną? O co zapytać w trakcie składania zamówienia?

Wynajem sal bankietowych – cena czy jakość?

Czym kierować się przy wybieraniu eleganckiej sali na przyjęcie firmowe lub rodzinne? Budżet to kluczowa kwestia, ale pozornie niski koszt nie zawsze idzie w parze z jakością. Na tą składa się nie tylko metraż czy wyposażenie pomieszczenia, ale też prestiż obiektu – jego położenie, atrakcyjność najbliższego otoczenia, walory turystyczno-rekreacyjne. Jeśli bankiet jest elementem firmowego pokazu lub kilkudniowej konferencji, warto zadbać o to, by zrobić jak najlepsze wrażenie na zaproszonych Gościach.

Koszt wynajmu sali na przyjęcie obejmuje też szeroki zakres dodatkowych, ale niezbędnych usług. Jeśli zależy nam na doskonałym cateringu, komfortowym zapleczu noclegowym czy doraźnej opiece nad uczestnikami wydarzenia – warto przemyśleć zamówienie bardziej rozbudowanej oferty.

Sale na przyjęcia firmowe

Przy zamawianiu sali na bankiet firmowy weźmy pod uwagę przede wszystkim charakter spotkania. Metraż, wystrój pomieszczenia i catering to istotne kwestie, ale warto też zadać sobie następujące pytania:

  • W jaki sposób możemy podkreślić uroczystą atmosferę wydarzenia?
  • Jaki typ pomieszczenia sprawdzi się w przypadku kameralnego pokazu dla ok. 20 gości?
  • Co jest dla nas kluczowe, jeśli planujemy spotkanie firmowe (integracja, spotkanie wigilijne itp.) dla ponad 100 pracowników?
  • Czy nasi Goście będą potrzebować noclegu?
  • Czy oferta wynajmu sali obejmuje darmowy parking dla Gości?
  • Czy przewidujemy dodatkowe atrakcje np. karnety na basen, siłownię, saunę?

Jeśli hotel jest zlokalizowany w atrakcyjnym, malowniczym miejscu możemy też wziąć pod uwagę możliwość zorganizowania przyjęcia/lunchu w ogrodzie lub na hotelowym tarasie.

Organizacja przyjęć rodzinnych – na co zwrócić uwagę?

Przyjęcie dla najbliższej rodziny będzie wymagać kameralnej atmosfery, przy jednoczesnym utrzymaniu uroczystego charakteru spotkania. Wybór idealnej sali bankietowej powinien być podyktowany ilością Gości i specyfiką wydarzenia. W przypadku przyjęcia komunijnego lub bankietu z okazji chrztu dziecka nacisk kładziemy przede wszystkim na eleganckie menu i piękne, tematyczne dekoracje. Imprezy urodzinowe/imieninowe dla dorosłych mogą być z kolei połączone z zabawą taneczną lub dostępem do strefy SPA. Ważne, by przekazać swoje oczekiwania obsłudze obiektu i wspólnie wybrać najbardziej korzystny pakiet.

Wynajem sal bankietowych – oferty kompleksowe

Doświadczeni organizatorzy przyjęć wiedzą, że wynajem sali bankietowej to zaledwie jedna z wielu kwestii, które należy sprawnie i szybko zaplanować. W natłoku zajęć warto oszczędzać nie tylko koszty, ale i czas przeznaczony na wyszukiwanie dodatkowych usług. Tym większą wartość mają kompleksowe oferty wynajmu sal, połączone z pakietem noclegowo-wypoczynkowym. Wybór tzw. opcji all inclusive pozwala na przeniesienie najważniejszych, organizacyjnych obowiązków na obsługę hotelu.

Dodajmy jeszcze, że w większości przypadków oferty kompleksowe wiążą się z dużymi zniżkami na określone pakiety. Wszelkie wątpliwości odnośnie zakresu usług warto zawsze rozwiać na wstępnym etapie wynajmu sali bankietowej – z pomocą doradcy ds. organizacji przyjęć lub managera obiektu.

Newsletter

Jesteśmy w centrum Polski

Dane adresowe

ul. Termalna 1
99-210 Uniejów