Wybieranie sali weselnej – poradnik

Jak wybrać salę na wesele? Jaki zakres usług danego obiektu da nam gwarancję stworzenia komfortowej atmosfery dla Gości w tym wyjątkowym dniu?

Planowanie przyjęcia weselnego, czyli precyzja i elastyczność

Idealna sala weselna – jak ją wybrać? Jeden z najważniejszych dni w życiu wymaga niepowtarzalnej oprawy. W pierwszej kolejności stawiamy zazwyczaj na prestiż i atrakcyjne otoczenia danego miejsca. W trakcie planowania wesela może pojawić się jednak szereg problemów organizacyjnych, które będą wymagać pomocy specjalisty.

Na etapie porównywania ofert wynajmu sal weselnych warto poprosić o pomoc menagera hotelu lub dedykowanego doradcę do spraw organizacji przyjęć. Doświadczony pracownik wskaże na kluczowe kwestie, związane z wynajmem sali i weźmie pod uwagę nasze indywidualne wymagania. Dobrze, jeśli będziemy mieć możliwość elastycznego dopasowania oferty do naszych potrzeb – począwszy od planowania weselnego menu aż po wybór dekoracji.

Sala weselna dla dużej grupy – jak wybrać?

Komfortowe miejsce dla dużej liczby Gości weselnych wymaga mądrze rozplanowanej przestrzeni. Sala weselna (lub restauracyjna) – oprócz dużej powierzchni i dobrego nagłośnienia – powinna dawać możliwość elastycznego zagospodarowania przestrzeni. Układ stołów (bankietowy, w kształcie litery „U” lub „L”) należy dopasować do liczby uczestników przyjęcia oraz do preferencji Młodej Pary.

W idealnym przypadku, projekt sali weselnej lub bankietowej uwzględnia wydzielenie minimum trzech stref: restauracyjnej, taneczno-rozrywkowej i wypoczynkowej.

W niektórych obiektach podziału można dokonać m.in. dzięki modułowemu układowi ścian działowych lub za pomocą dekoracji. Estetyka umeblowania, zastawy stołowej i rozmieszczenie kwiatowych dekoracji to równie istotne detale, przesądzające o pozytywnym wrażeniu uczestników przyjęcia. W przypadku dużych przyjęć weselnych warto rozważyć wybór hotelu z dostępem do oddzielnej strefy wypoczynkowej np. w ogrodzie lub na obszernym tarasie.

Sala weselna na przyjęcie kameralne

Małe, kameralne przyjęcie weselne będzie wymagać szczególnej dbałości o stworzenie uroczystej a jednocześnie przytulnej atmosfery. Przy wyborze sali weselnej dla kameralnej grupy zwracamy uwagę m.in. na dostęp do oświetlenia dziennego, elastyczność w układzie umeblowania i zakres dodatkowych usług. Profesjonalny doradca ds. organizacji przyjęć powinien pomóc w wyborze przestrzeni, która zapewni Gościom intymność i pozwoli na świętowanie z dala od hałasu otoczenia.

Zapytajmy też o dodatkowe usługi:

  • Czy możemy liczyć na komfortową ofertę noclegową?
  • Czy w otoczeniu hotelu znajduje się miejsce na malowniczy plener do sesji ślubnej?
  • A może otrzymamy korzystną propozycję dostępu do strefy SPA?

Organizacja wesela a jakość zaplecza

W organizacyjnym pośpiechu łatwo zapomnieć o kwestiach, które mogą przesądzić o komforcie naszych Gości. Zanim zdecydujemy się na wybór sali weselnej, sprawdźmy, czy wybrany przez nas obiekt ma następujące cechy:

  • dogodne położenie – czyli łatwy dojazd,
  • monitorowany, przestronny parking,
  • otoczenie atrakcyjne pod względem turystycznym – dostęp do ogrodu lub przestrzeni rekreacyjnych,
  • profesjonalne zaplecze restauracyjne – czyli smaczny i zdrowy catering,
  • komfortową ofertę noclegową,
  • możliwość współpracy z cukierniami i firmami, zajmującymi się ślubnymi dekoracjami lub organizacją dodatkowych, weselnych atrakcji (tu m.in. animacje dla dzieci).

Na koniec warto zapytać o dostępne zniżki lub sezonowe promocje na wynajem sali weselnej. Im więcej precyzyjnych wskazówek, udzielonych na etapie zamówienia, tym większa szansa na znalezienie w pełni satysfakcjonującej oferty.

Newsletter

Jesteśmy w centrum Polski

Dane adresowe

ul. Termalna 1
99-210 Uniejów